עו"ד איילון בירנבוים

עו"ד איילון בירנבוים, בעל תואר במשפטים, יוצא יחידת מצ"ח בהצטיינות שימש במהלך שירותו הצבאי כחוקר ובעל ידע נרחב בתחום הפלילי.
עו"ד בירנבוים עוסק במסגרת תפקידיו במגוון רחב של תחומים במשפט הפלילי ובייצוג מגוון נרחב של חשודים ונאשמים בזכות ניסיון עשיר שרכש בארץ ובחו"ל. בנוסף, רכש נסיון ויכולות גם בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ובעל רשיון לייצוג בבתי הדין הצבאיים.

יצירת קשר

טלפון: 052-2700149 / דוא"ל: ayalon@ayalonlaw.co.il

מחיקת רישום פלילי ושינוי עילת סגירה

לא פעם שואלים אותי, איך מוציאים תעודת יושר ?

אז אולי אני אפתיע חלק מכם אבל אין דבר כזה תעודת יושר !

מה כן יש ? יש גליון רישום פלילי, ואם הגיליון הזה ריק ואין בו רישומים פליליים זה אומר שאין לכם רישום.

מה עוד יכול להופיע בגליון הרישום הפלילי ?

בגליון הזה יכולים להופיע גם הרישומים המשטרתיים שלכם.

רישומים משטרתיים הם חקירות שהתנהלו נגדכם והוחלט בסופו של עניין לסגור את התיק מבלי להעמיד אתכם לדין.

האם הרישומים המשטרתיים הם חלק מהרישום הפלילי ?

לא.

מדובר ברישומים שהם בבחינת רישום פנימי של המשטרה שיכול להגיע רק לגופים מעטים ביותר.

האם יש דרך למחוק רישום פלילי מהגיליון ?

כן. הדרך למחוק או לקצר את תקופת ההתיישנות של רישום פלילי שהוא רישום של תיק בגינו הועמדתם לדין ושנערך בעניינו הליך בבית המשפט, היא באמצעות בקשת חנינה לנשיא המדינה.

למה בכלל לבקש למחוק רישום פלילי ?

בקשות למחוק רישום פלילי בדרך כלל מגיעות כתוצאה ממחסום להתקדמות בחיים בה נתקל האדם שמבקש זאת, אם בתחום התעסוקתי ואם כתוצאה מסירוב שהוא מקבל בהוצאת ויזה למדינה אליה הוא מעוניין להגר ועוד מגוון סיבות.ומה לגבי הרישום המשטרתי, האם ניתן למחוק אותו ?

במקרים בהם אכן כדאי ושווה להשקיע במחיקת רישום משטרתי ושוב מתוך רצון להתקדם באפיק תעסוקתי מסוים שחסום ניתן למחוק רישום זהבשני אפיקים אפשריים–

האחד – פנייה במקרים רלוונטיים למדור הרישום המשטרתי במטה הארצי, בבקשה למחוק את הרישום.

הדרך השנייה – בקשה לגורם הרלוונטי ברשות התובעת לשנות את העילה בה נסגר התיק לעילה של "חוסר אשמה". זו היא עילת סגירת התיק היחידה, להבדיל מעילת "אין עניין לציבור" ו"חוסר בראיות" שמביאה גם למחיקת התיק מגיליון הרישום.

איך משנים את עילת סגירת התיק ? מדובר בהליך מורכב שנעשה באמצעות בחינה מעמיקה של חומר הראיות בתיק, על ידי עורך הדין ששכרתם לצורך כך.

במהלך הנסיון הרב שצברתי במחיקת רישומים פליליים ומשטרתיים נוכחתי כי אנשים הזקוקים לשירות זה זוכים לתוצאה המיוחלת לעיתים יותר תכופות כשהם נעזרים בעורך דין פלילי שמכיר את הקריטריונים המשפטיים בהם בקשות מסוג זה צריכות לעמוד.

ניסיונות לנגן באופן בלעדי על מיתרי הרגש, מצד האדם המבקש, תוך שליחת מכתבים לא מקצועיים על ידו לגורמים השונים, לא רק שלא יועילו בדרך כלל אלא אף עלולים להחמיר את סיכויי הצלחתו ולהזיק לו.

על כן אני מפציר בזקוקים לשירות זה להשתמש בשירותיו של עורך דין בקיא ומנוסה שיוכל יחד אתכם לגבש בקשה שעומדת על אדנים משפטיים חזקים שיסייעו לכם בהשגת התוצאה הרצויה לכם.

אני סמוך ובטוח שהתנהלות נכונה מצדכם תוך שימוש בשירותיו של עורך דין שמכיר את המערכות ואופן פעולתן כמו גם את הקריטריונים המשפטיים, תגדיל בצורה ניכרת את הסיכויים שלכם, תאפשר לכם להבין שהדרך שלכם לתעסוקה בה אתם חפצים ולהתקדמות בחיים אינה בהכרח חסומה וכי יש מי שיכול לעזור לכם.

אם יש לכם עוד שאלות פרטניות אתם מוזמנים להתקשר אלי ולשאול, אשמח לעמוד לרשותכם.